|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Ministri Veliu: Presidenti Rugova, pėr 16 vjet rresht, u bė kurorė e pėrpjekjeve tė pandalshme tė shqiptarėve pėr liri dhe pavarėsi

 
 

 

 

Prishtinė, 22 janar 2006 /TN /QIK - Presidenti Rugova, pėr 16 vjet rresht, u bė kurorė e pėrpjekjeve tė pandalshme tė shqiptarėve pėr liri dhe pavarėsi. Vepra dhe vizioni i Presidentit Rugova, mbeten udhėrrėfyes nė rrugėn pėr lirinė dhe pavarėsinė e vendit.

Nė kėtė rrugė tė gjatė dhe nėn udhėheqjen e Presidentit tonė, arsimi nė Kosovė u bė strumbullar i qėndresės dhe shtyllė e shtetėsisė sė Kosovės.

Nė kėto ēaste dhembjeje tė madhe, ne jemi pranė Jush, me lutjet e thella pėr njeriun e madh dhe burrshtetasin e Kosovės dhe tė shqiptarėve, - thotė Agim Veliu, ministėr i Arsimit Shkencės dhe Teknologjisė.
 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.