|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Me rastin e ndarjes nga jeta tė Presidentit tė Kosovės, z. Ibrahim Rugova, MASHT njofton se nuk do tė punojnė institucionet arsimore tė tė gjitha niveleve nė Kosovė, prej datės 23-26 janar 2006

 
 

 
 
Prishtinė, 22 janar 2006 /TN
 
Me rastin e ndarjes nga jeta tė Presidentit tė Kosovės, z. Ibrahim Rugova, MASHT njofton se nuk do tė punojnė institucionet arsimore tė tė gjitha niveleve nė Kosovė, prej datės 23-26 janar 2006
 
MASHT u shprehė ngushėllime nxėnėsve, studentėve, mėsimdhėnėsve dhe tė  gjitha  institucioneve arsimore tė vendit.
 
Kosova dhe arsimi shqip qė mbijetoi falė veprės sė Presidentit Rugova, humbėn njeriun e madh, mikun e arsimit e tė dijes.
 
Vdekja e Presidentit ndodhi nė momentet mė tė vėshtira, por edhe tė rėndėsishme pėr finalizimin e statusit tė Kosovės.
 
Kėrkojmė nga tė gjithė institucionet arsimore qė me pėrkushtim, disiplinė dhe mobilizim tė shtuar tė kontribuojnė nė pėrballimin sa mė tė lehtė tė momenteve tė vėshtira qė solli ndarja fizike me Presidentin.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.