|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kanadaja i bėn homazhe kurajos politike tė Ibrahim Rugovės

 
 

 
 
 
Monreal, 22 janar 2006 /TN /QIK - Kanadaja pėrshėndeti "kurajon politike" tė presidentit tė Kosovės, Ibrahim Rugova, i cili vdiq dje, duke shpresuar se shpirti i tij i pajtimit dhe kompromisit do tė vazhdojė tė jetė i pranishėm tek shqiptarėt e Kosovės. "Kanadaja pėrshėndet kurajon politike tė presidentit
 
Rugova nė mbrojtjen e tė drejtave demokratike tė kosovarėve dhe rolin e tij si konservator nė kėrkim tė paqes nė Kosovė dhe nė rajon", theksoi kryeministri Paul Martin.
 
"Shpirti i tij i pajtimit dhe kompromisit duhet tė nxisė kosovarėt me qėllim ndėrtimin e njė shoqėrie tė qėndrueshme dhe multietnike ku tė gjithė tė jetojnė nė liri dhe siguri, cilado qoftė origjina etnike, raca apo feja e tyre", pėrfundoi Martin.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.