|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Hollbruk: "Humbje e tmerrshme"

 
 

 
Prishtinė, 22 janar 2006 /TN /QIK - "Kur e kam takuar Ibrahim Rugovėn pėr herė tė parė, ai dukej si njė zė i vetmuar, nė betejė tė vetmuar, duke bartur njė shall qė thoshte se do ta varte, vetėm kur ta sheh vendin e lirė.
 
E shikoja duke ndjekur ėndrrėn e popullit tė vet nėn kushte tė jashtėzakonshme me urtėsi dhe kėmbėngulėsi, dhe u bėra admirues dhe shok i tij.
 
Ēfarė kėnaqėsie ishte ta shoh mė nė fund nė Prishtinė pa shallin e tij! Mbaj zi pėr ndėrrimin e jetės, sė bashku me tėrė popullin e Kosovės.
 
Derisa Kosova e fitoi lirinė nėn udhėheqėsinė e tij, tani pėrjetoi njė humbje tė tmerrshme nė njė pike kritike, kur shumė punė mbeten pėr tu bėrė.
 
Apeloj tek liderėt kosovarė tė bashkohen dhe tė punojnė sė bashku, pėr tė arritur pavarėsinė pėr tė cilėn President Rugova luftoi".

Kėtė deklaratė Hollbruk e bėri pėr gazetėn "Express" tė Prishtinės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.