|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

FR i LDK-sė: Nė shenjė nderimi dhe respekti pėr Presidentin Rugova tė vazhdoj me ndezjen e qirinjve nė sheshe apo nėpėr shtėpi nė tė gjitha qendrat e Kosovės prej orės 1900 – 1930,  deri mė datėn 25.01.2006

 
 

 
22 janar 2006 /TN

Nga FR i LDK-sė
Prishtinė, 22 janar 2006
 
Me rastin e vdekjes sė Kryetarit Dr. Ibrahim Rugova, Forumi i Rinisė i Lidhjes Demokratike tė Kosovės i shpreh ngushėllime Familjes Rugova dhe gjithė qytetarėve tė Kosovės.  
 
Gjithashtu, Forumi i Rinisė i LDK-sė nė mbledhjen konsultative tė mbajtur sot ka vendosur qė nė shenjė nderimi dhe respekti pėr Presidentin Rugova tė vazhdohet me ndezjen e qirinjve nė sheshe apo nėpėr shtėpi nė tė gjitha qendrat e Kosovės prej orės 1900 - 1930,  deri mė datėn 25.01.2006.
 
Nė Prishtinė ndezja e qirinjve do tė bėhet para Teatrit Kombėtar.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.