|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Fatos Nano: Vdekja e Rugovės, humbje e njė figure tė shquar e kombit shqiptar

 
 

 
 
 
Tiranė, 22 janar 2006 /TN /QIK - Pėr vdekjen e Presidentit Ibrahim Rugova, ish- kryeministri i Shqiperise Fatos Nano ka shprehur solidaritetin dhe dhimbjen e tij, per familjaret, miqte dhe gjithe popullin e Kosoves.

"Eshte nje humbje e madhe jo vetem per familjaret, klasen politike dhe popullin e Kosoves, por dhe humbje e nje figure te shquar e kombit shqiptar i cili me filozofine e tij ka personifikuar integrimin dhe shpirtin e bashkejeteses, eshte humbja e simbolit te pavaresise kosovare, i cili beri gjithcka per te ruajtur konsensusin brenda dhe jashte Kosoves", tha Nano.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.