|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Edhe sot vazhdon pritja pėr ngushėllime nė Rezidencėn e Presidentit Rugova nė Velani

 
 

 
 
Prishtinė, 22 janar 2006 /TN /QIK - Me rastin e vdekjes sė Presidentit tė Kosovės, Dr.Ibrahim Rugova, edhe sot (e diel, 22 janar) gjatė ditės, qė nga ora 9 deri nė orėn 18.OO vazhdon pritja pėr ngushėllime nė Rezidencėn e Presidentit Rugova nė Velani.

Ndėrkaq, nė selinė e LDK-sė nė kompleksin Qafa ėshtė hapur libri zisė, ku qytetarėt po nėnshkruhen dhe po shprehin nderime pėr Presidentin e Kosovės dhe liderin shumėvjeēar tė LDK-sė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.