|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Ceremonia mortore e varrimit tė Presidentit Ibrahim Rugova do tė zhvillohet tė enjtėn mė 26 janar

 
 

 
 
 
Prishtinė, 22 janar 2006 /TN /QIK - Ceremonia mortore e varrimit tė Presidentit Ibrahim Rugova do tė zhvillohet tė enjtėn mė 26 janar, u bė e ditur nga Kėshilli i Varrimit, nė tė cilin bėjnė pjesė pėrfaqėsues tė institucioneve, subjekteve politike, udhėheqės fetar si dhe pėrfaqėsues tė Trupave Mbrojtėse dhe Shėrbimit Policor.
 
Tė gjitha vendimet rreth ceremonisė janė nė pėrputhje me vullnetin e familjes sė Presidentit Rugova.
 
Kryesuesi i Kėshillit, kryetari i Kuvendit tė Kosovės Nexhat Daci tha se shumė personalitete tė njohura botėrore kanė konfirmuar pjesėmarrjen nė varrimin e Presidentit.

"Tė enjten do tė jetė varrimi. Detajet do tė jepen nė formė tė shkruar. Takimi kryesor i pėrshėndetjeve tė fundit me presidentin, do tė jetė salla njė tetori", tha Daci.

"Si Kėshill i protokollit tė varrimit u morėm vesh pėr tė gjitha detajet. Kėshilli ka formuar edhe njė grup ekzekutiv prej personave mė tė pėrgjegjshėm tė institucioneve dhe partive politike dhe tė bashkėsisė ndėrkombėtare i pėrbėrė prej dhjetė vetash", bėri tė ditur Daci.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.