|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Vdekja e Presidentit Ibrahim Rugova ėshtė pritur me dhembje e pikėllim kudo nė Kosovė

 
 

 
 
 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Vdekja e Presidentit Ibrahim Rugova ėshtė pritur me dhembje e pikėllim tė madh nė Prishtinė nė mbarė Kosovėn. Flamujt nė kryeqytet janė vėnė nė gjysmė shtize.

Radiot dhe televizionet kanė ndryshuar programet e rregullta dhe po emitojnė muzikė serioze, si dhe fragmente nga biografia dhe deklarata tij tė ndryshme.

Kryeministri Bajram Kosumi ka thirrė njė mbledhje tė jashtėzakonsme tė kabintetit tė tij qeveritar.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.