|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Trashėgimia e Presidentit Rugova do tė mbetet udhėrrėfyes pėr shumė gjenerata tė shqiptarėve

 
 

 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Nė telegramin e Ministrit tė Transportit dhe Postė-Telekomunikacionit tė Kosovės, Qemajl Ahmeti, veē tjerash thuhet:

“Vdekja e Presidentit Rugova, kėtij burri tė madh tė Kosovės, ėshtė humbje e madhe pėr gjithė popullin e Kosovės. Presidenti Rugova, gjatė gjithė jetės sė tij u angazhua pėr njė Kosovė tė pavarur, sovrane e demokratike.
 
Edhe pse kemi besuar thellėsisht se Pavarėsia e Kosovės, pėr tė cilen luftoi me pėrkushtim jetėsor, do tė pėrmbushej pėr tė gjallė tė tij, besojmė thellėsisht se shteti i pavarur dhe demokratik i Kosovės do tė bėhet shumė shpejt realitet.
 
Trashėgimia e Presidentit Rugova do tė mbetet udherrėfyes pėr shumė gjenerata tė shqiptarėve, ngase ai ishte dhe mbetet simbol i pavarėsisė sė Kosovės".


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.