|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Telegram Ngushėllimi me rastin e ndėrrim jete tė Presidentit Rugova

 
 

 
21 janar 2006 /TN
 
Major Nazif RAMABAJA
 
Telegram Ngushėllimi
 
Me pikėllim tė madh mora lajmin pėr ndėrrim jete tė presidentit tonė tė nderuar dhe shumė, shumė tė respektuar e tė dashur Dr. IBRAHIM RUGOVĖS, arkitektit tė shtetit tė pavarur tė KOSOVĖS, kjo ditė pikėllimi  pėr familjen, farefisin, bashkėpunėtorėt dhe tėrė popullin shqiptar do tė shėnohet nė faqet e historisė edhe si ditė nderi dhe krenarie pėr veprėn dhe punėn titanike nė mbrojtjen e popullit tė tij pėr shfarosjen nga faqja e dheut dhe mė e keqja nga trojet etnike dhe shekullore tė tij.
 
Me njė shpirt human dhe paqėsor, vizion tė lartė duke shikuar edhe pas bregut dhe me punėn e tij tė pa lodhshme pėrgatiti dhe trasoj rrugėn pėr njohjen ndėrkombėtare tė KOSOVĖS shtet sovran dhe i pavarur.
 
Pėr ne dhe gjeneratat e ardhshme Dr,IBRAHIM RUGOVA do tė jenė shembull dhe idol se si duhet vepruar dhe punuar pėr komb dhe atdhe.
 
I lehtė i qoftė dheu i KOSOVĖS sonė martire, paqja dhe shpėtimi qofshin mbi te dhe familjen  RUGOVA.
 
Zoti e bekoftė Dr. IBRAHIM RUGOVĖN


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.