|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Tė dielėn Kuvendi mban seancė komemorative pėr Presidentin Rugova

 
 

 
 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Me rastin e vdekjes sė Presidentit tė Kosovės, dr. Ibrahim Rugova, nesėr, e diel, mė 22 janar, nė Kuvendin e Kosovės mbahet Seancė komemorative.

Pos deputetėve janė ftuar tė marrin pjesė edhe pėrfaqėsues tė institucioneve, tė zyrave tė huaja nė Prishtinė, si dhe personalitete shkencore e fetare tė vendit.

Seanca fillon nė orėn 12.

Po nesėr, nė ndėrtesėn e Kuvendit, nė orėn 11, mbahet mbledhja e Kėshilli organizativ tė varrimit, i cili do tė saktėsojė itinerarin e aktiviteteve lidhur me ceremoninė mortore.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.