|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Sekretari britanik Strou: Rugova ndėr figurat mė tė shquara tė Kosovės

 
 

 
 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Sekretari i jashtėm britanik Xhek Strau shpreh pikėllimin e tij pėr humbjen e figurės mė tė shquar tė Kosovės.

"Nė kėtė moment tė vėshtirė pėr familjen Rugova dhe popullin e Kosovės, dėshiroj tė shprehė simpatinė time dhe ngushėllimet e mija mė tė sinqerta pėr vdekjen e kryetarit Ibrahim Rugova", ka thėnė sekretari i jashtėm britanik, Jack Strau.
 
Ai e ka vlerėsuar presidentin Rugova si njė ndėr figurat mė tė shquara tė Kosovės.
 
"Vdekja e tij vjen nė kohėn e procesit kur vendoset e ardhmja e Kosovės, pėr tė cilėn gjė kryetari Rugova ka punuar fuqishėm”, ka thėnė Strau.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.