|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Rugova: Reagimet nė Suedi

 
 

 
Malmö, 21 janar 2006 /TN / Ramadan Reshitaj
 
Lajmi pėr vdekjen e Presidentit tė Kosvės, dr Ibrahim Rugova ėshtė pritur me hidhėrim dhe me lėndime zemrash nė mesin e shqiptarėve qė jetojnė nė Suedi. Vdekja e dr Rugovės ėshtė humbje e madhe jo vetėm pėr familjen e tij, por pėr mbarė kombin dhe diasporėn shqiptare.
 
Informacionet pėr vdekjen e Påresidentit Rugova, qysh nė mesidtė kanė zgjuar interesim tejet tė madh nė masmediat e kėtushme. Ky lajmė ėshtė ekskluziv pothuaj se pėr tė gjitha mediat suedeze.
 
Ndėrkaq nė mediat elektronike, krahas lajmit pėr vdekjen po jipet edhe biografia e dr Rugovės, fotografitė e tij duke theksuar se ai ishte njė burrė i madh me pėrmasa ndėrkombėtare.
 
Posaqėrisht po theksohet durimi i tij dhe angazhimi deri nė  momentin e fundit pėr paqė, tolerancė dhe barazi mes kombeve dhe njerėzve.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.