|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti i Kroacisė porosit vazhdimin e politikės sė Rugovės

 
 

 
 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Presidenti i Kroacisė Stjepan Mesiē, ngushėllon popullin e Kosovės duke e porositur qė tė vazhdojė politikėn e Rugovės. "Shqiptarėt e Kosovės mė vdekjen e Ibrahim
 
Rugovės, kanė humbur udhėheqėsin e tyre, politika e matur e tė cilit ishte kruciale nė momentin kyē politik nė tė cilin po futet Kosova.
 
Shpresoj dhe besoj sė pėrfaqėsuesit legjitim tė shqiptarėve tė Kosovės do tė dinė ta vazhdojnė rrugėn e nisur nga ai, duke marrė vendime tė qarta pėr popullin e Kosovės por, duke i ikur ekstremizmit tė mundshėm i cili do tė ndalonte arritjen e qėllimeve tė nisura",- thuhet mes tjerash nė deklaratėn e kryetarit kroat, Stjepan Mesiq.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.