|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Ibrahim Rugova sot ndėrroi jetė

 
 

 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės Ibrahim Rugova, prijėsi i Kosovės nė vitet e mėdha tė procesit pėr pavarėsi tė vendit tonė, ndėrroi jetė sot (e shtunė) nė orėn 11:38.

Presidenti Rugova ndėrroi jetė nė shtėpinė e vet nė Prishtinė, duke pasur pėrreth familjen e tij, mjekun personal me stafin ndihmės nga vendi, si dhe mjekė amerikanė.

Presidenti Rugova vuante nga kanceri nė mushkėri, me tė cilin ishte diagnostifikuar nė fund tė gushtit tė vitit 2005.

Ai ndėrroi sot jetė nė fazėn terminale tė sėmundjes primare, pasi luftoi kėtė sėmundje gjithė kėta muaj me guxim tė pashoq dhe moral tė lartė.

Opinioni do tė njoftohet me kohė pėr detajet qė lidhen me nderimet e fundit qė do t'i bėhen Presidentit Rugova, - thuhet nė komunikatėn e Presidencės sė Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.