|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Partia Reformiste Ora ngushėllon qytetarėt e Kosovės dhe fton pėr unitet

 
 

 
 
 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Kryesia e ORA-s i shpreh ngushėllimet e saja tė sinqerta familjes Rugova dhe tė gjithė qytetarėve tė Kosovės.
 
Ajo fton qė nė kėto momente tė pikėllueshme dhe tė vėshtira pėr Kosovėn, tė ruhet uniteti i qytetarėve tė Kosovės, si dhe uniteti politik pėr tejkalimin e sfidave qė janė pėrpara pėr realizimin e synimit tė pėrbashkėt, ndėrtimit tė shtetit tė pavarur tė Kosovės, thuhet nė deklaratėn e Partisė Reformiste ORA, e cila u mblodh nė njė takim me rastin e vdekjes sė Presidentit tė Kosovės, Dr.Ibrahim Rugova.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.