|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Manuel Baroso: Rugova ishte lider jashtėzakonisht i respektuar

 
 

 
 
 
 
Prishtinė, 21 janar 2006 /TN /QIK - Komisioni Evropian ka komunikuar se ėshtė i dėshpruar me lajmin mbi vdekjen e Ibrahim Rugovės. Kryetari i Komisionit Evropian, Hose Manuel Baroso tha se Rugova ishte lider jashtėzakonisht i respektuar.
 
Komisioni Evropian e vlerėson lartė punėn e presidentit
 
Rugova si dhe angazhimet e tija pėr zgjidhje paqėsore tė problemit nė Kosovė, ndėrsa liderėt e vendit inkurajohen qė tė vazhdojnė punėn nė kėtė fryme, thuhet ne komunikatė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.