|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

De Gucht: "Jam thellė i prekur nga humbja e njeriut mė tė rėndėsishėm"

 
 

 
 
 
 
Bruksel, 21 janar 2006 /TN /QIK - Nė telegramin e Ministrit tė Punėve tė Jashtme tė Belgjikės, z.Karel De Gucht, drejtuar zonjės Rugova, thuhet: "Ju ofroj ngushėllimet e mia mė tė sinqerta familjs dhe popullit tė Kosovės pėr humbjen e burrit tuaj tė dashur.
 
Jam thellė i prekur nga humbja e njeriut mė tė rėndėsishėm i cili ndihmoi nė ndėrtimin e paqes dhe demokracisė nė Kosovė. Ndajė me ju ndjenjen e dhembjes. Mė lejoni tė ndaj me ju sė bashku ndjenjen e respektit nė kėto momente tė ndjeshme pėr Kosovėn dhe mbarė qytetėrimin".


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.