|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

BDSH: Vdekja e Presidentit Rugova ėshtė humbje e madhe pėr Kosovėn dhe pėr mbarė shqiptarėt

 
 

 

 

Ulqin, 21 janar 2006 /TN /QIK - Bashkimi Demokratik i Shqiptarėve nė Mal tė Zi: “Lajmi pėr vdekjen e Presidentit tė Kosovės, dr.Ibrahim Rugova krijoi njė atmosferė pikėllimi e dhembjeje pėr gjithė shqiptarėt nė Mal tė Zi.

Vdekja e Tij ėshtė humbje e madhe pėr Kosovėn si dhe pėr mbarė shqiptarėt. Ibrahim Rugova ishte rrezja e parė e proceseve demokratike nė Kosovė dhe arqitekti i lėvizjes paqesore pėr liri dhe pavarėsi tė Kosovės...

Ibrahim Rugova ishte dhe mbetet simbolikė e kornizės historike tė ēėshtjes sė Kosovės dhe mbarė shqiptare”, thuhet nė ngushėllimin e Kryetarit tė kėsaj partie, Ali Doda, dėrguar familjes Rugova, Presidencės, LDK-sė dhe institucioneve shtetėrore politike.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.