|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Mbrėmė nė Pejė ėshtė vrarė Valdet Muriqi 30-vjeēar

 
 

 
Prishtinė, 19 Janar 2006 /TN /QIK - Mbrėmė nė Peja nga persona tė panjohur ėshtė vrarė me armė zjarri Valdet Muriqi 30-vjeēar.

Policia ka thėnė se vrasja ėshtė kryer rreth orės 19:10 minuta para lokalit tė tė ndjerit, afėr ish-Shtėpisė sė Armatės. Po ashtu policia thotė se ka arrestuar 5 persona tė dyshuar nė lidhje me rastin.

Sipas zėdhėnėsit tė SHPK-sė Avni Morina, te dy persona tė cilėt janė arrestuar nė magjistralen Pejė-Burim, janė gjetur dy armė tė shkurtra dhe njė pushkė automatike.

Kjo ėshtė vrasja e tretė gjatė kėtij muaji nė Pejė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.