|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Daci vlerėsoi kontributin e Villiamsit nė pėrgatitjen e dokumenteve tė caktuara

 
 

 
Prishtinė, 19 janar 2006 /TN /QIK - Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, akademik Nexhat Daci, ka pritur profesorin Pol Villiams, udhėheqės i Public International Law and Policy Group, me tė cilin ka biseduar pėr pėrgatitjen e palės kosovare pėr bisedimet pėr statusin e Kosovės.
 
Kryeparlamentari i Kosovės vlerėsoi lart kontributin e profesorit Villiams nė pėrgatitjen e dokumenteve tė caktuara, si ėshtė Kushtetuta e Kosovės, baza juridiko kushtetuese e arsyetimit tė kėrkesės pėr pavarėsi tė Kosovės dhe parimet bazė pėr platformėn politike tė Grupit Negociator tė Kosovės, si dhe dokumentet e ndryshme politiko juridike.
 
Daci i dha mbėshtetje punės sė profesorit Villiams dhe institutit tė tij, duke theksuar se Kosova ka kohė qė nė SHBA ka njė lobizim tė fuqishėm nė mbėshtetje tė drejtė tė ēėshtjes sė saj, qė ka dhėnė dhe po jep rezultate tė mira.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.