|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Haga kėrkon dosjen mjekėsore tė Ratko Mlladiēit

 
 

 

12 janar 2006 /TN 

Zėri i Amerikės (11.01.2006) - Prokurorėt nė gjykatėn e krimeve tė luftės nė Hagė i kanė bėrė thirrje Serbisė dhe Malit tė Zi tė dorėzojė dosjet mjeksore tė ish komandantit tė ushtrisė sė serbėve tė Bosnjės, gjeneralit, Ratko Mladic, tė akuzuar pėr krime lufte.

Zyrtari i ngarkuar pėr marrėdhėniet me gjykatėn e Hagės, Rasim Ljajic, thotė se autoritetet nė Beograd do tė dorėzojnė dosjen e kėrkuar. Ai tha se autoriteteve u duhet t’i marrin dosjet nga spitali ushtarak dhe klinika tė tjera, ku ai ėshtė vizituar.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.