|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Banka Botėrore i ka dhėnė Shqipėrisė njė hua prej 196 milionė dollarėsh amerikan

 
 

 
Tiranė, 12 janar 2005 /TN /QIK - Banka Botėrore ka bėrė tė ditur se do t'i japė Republikės sė Shqipėrisė njė hua prej 196 milionė dollarėsh amerikan me qėllim, qė ta ndihmojė nė ndėrtimin e varfėrisė, papunėsisė dhe pabarazisė ekonomike rajonale.
 
Ndihma e re pėr Shqipėrinė do tė pėrfshijė huan e asociacionit pėr zhvillim ndėrkombėtar prej 86 milionė dollarėsh dhe atė tė Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim prej 110 milionė dollarėsh.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.