|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Ahtisari tha se bisedimet pėr decentralizimin mes Prishtinės dhe Beogradit do tė zhvillohen midis 23 e 29 janarit

 
 

 
Vjenė, 12 janar 2005 /TN /QIK - I dėrguari i posaēėm i Kombeve tė Bashkuara pėr bisedimet pėr statusin e Kosovės Marti Ahtisari deklaroi sot se bisedimet pėr decentralizimin mes Prishtinės dhe Beogradit do tė zhvillohen midis 23 e 29 janarit. Mirėpo Ahtisari si datė takimi theksoi edhe 25 janarin, tė cilėn sipas tij, e kanė pėrmendur mediat!

Ahtisari kėto komente i bėri pas takimit nė Vjenė me Presidentin austriak Hanc Fisher.

Ai tha se nuk ka konfirmime pėr pėrbėrjen e delegacioneve tė Prishtinės dhe Beogradit. Por shprehu bindjen se nė fund tė kėtij muaji delegacionet do tė bisedojnė pėr decentralizimin.

"Do tė isha shumė i befasuar nėse delegacioni i Prishtinės dhe ai i Beogradit nuk do tė vinin nė Vjenė", ėshtė shprehur Ahtisari.

Nė tė njėjtėn kohė Ahtisari paralajmėroi se nė shkurt do tė vizitojė pėrsėri rajonin. Ai tha se do tė ketė mė shumė takime pėr ēėshtje praktike tė cilat mund tė zgjidhen shpejt.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.