|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Mustafaj: Fundi i vitit do tė jetė me njė hartė tė re tė Ballkanit - pavarėsi tė Kosovės

 
 

 
Tiranė, 11 janar 2005 /TN /QIK - "Diskutimet dhe analizat ēojnė nė pėrfundimin se fundi i vitit (2OO6) do tė jetė me njė hartė tė re tė Ballkanit - pavarėsi tė Kosovės dhe konfigurimi i rajonit do tė ndryshojė", ėshtė shprehur ministri i Jashtėm shqiptar Besnik Mustafaj.

Ai pėr TV Top Ēenel tha mbrėmė se Tirana nuk ėshtė kryesore nė negociata, por ėshtė e angazhuar nė atė rol qė i takon, nė disa pika thelbėsore.

"Ka njė tentativė tė madhe pėr tė barazuar ashpėrsinė e Prishtinės me Beogradin dhe tentativat tona po shpjegojnė se kjo nuk ėshtė e vėrtetė dhe se qytetarėt e Kosoves janė tė qartė nė pikėpamjet e tyre", theksoi Mustafaj.

Ai vlerėsoi se Grupi Negociator i Kosovės ėshtė i pėrgatitur dhe se ka mbėshtetjen e gjithė shoqėrisė kosovare.

Ndėrkaq pėr referendumin e paralajmėruar nė Mal Zi, Mustafaj tha se "nuk ka asnjė lidhje me statusin final tė Kosovės".


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.