|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kosova e meriton pavarėsinė, thotė ish-ambasadori Menzis

 
 

 


Prishtinė, 11 janar 2005 /TN /QIK
- Kosova e meriton pavarėsinė, tha sot nė Prishtinė, amabasadori Xhon Menzis, ish-shef i Misionit amerikan nė Kosovė, pas takimit me kryekuvendarin Daci.

Menzis tha se ka ardhur nė Kosovė pėr tė inkurajuar popullin e Kosovės qė tė hyjė nė bisedime me vullnet tė mirė, me optimizėm real pėr njė tė ardhme nė Evropėn e lirė dhe tė bashkuar, si komb i pavarur.

"Kosova e meriton pavarėsinė", tha Menzis duke u pėrgjigjur nė pyetje tė gazetarėve pėr statusin final tė vendit.
Menzis ėshtė takuar edhe me Kryeministrin Bajram Kosumi.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.