|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Presidenti Rugova u ka drejtuar qytetarėve njė mesazh urimi pėr festėn e Bajramit tė Vogėl

 
 

 
Prishtinė, 9 janar 2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, u ka drejtuar sot qytetarėve tė Kosovės njė mesazh urimi pėr festėn e Bajramit tė Vogėl.
 
Me kėtė rast, Presidenti Rugova ka pėrgėzuar edhe kryetarin e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, z. Naim Tėrnava.

"Tė gjithė qytetarėve tė Kosovės u shpreh urimet e mia tė pėrzemėrta me rastin e festės sė Bajramit tė Vogėl.
Festa e Bajramit tė Vogėl ėshtė ditė e sakrificės, e solidaritetit dhe e fuqisė sė besimit nė Zotin. Gjithashtu ėshtė ditė e mirėkuptimit dhe e paqes nė vendin tonė.

Dhashtė Zoti qė sa mė shpejt tė gėzojmė njohjen e pavarėsisė sė Kosovės nga miqtė tanė!", thuhet nė mesazhin e urimit tė Presidentit Rugova.
 
 


Presidenti Rugova uron edhe myftiun Tėrnava pėr festėn e Bajramit
 
Prishtinė, 9 janar 2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės Dr. Ibrahim Rugova, me rastin e festės sė Bajramit tė Vogėl, i ka shprehur pėrgėzimet e tij mė tė pėrzemėrta dhe tė popullit tė Kosovės kryetarit tė Bashkėsisė Islame tė Kosovės, myftiut Naim Tėrnava.

"E vlerėsojmė shumė punėn Tuaj pėr pavarėsinė e vendit tonė dhe punėn Tuaj pėr ngritjen e kuptimit tė mirė dhe dashurisė pėr njėri tjetrin ndėr ne.

Dhashtė Zoti qė sa mė parė tė gėzojmė njohjen e pavarėsisė sė Kosovės", thuhet nė urimin e Presidentit Rugova dėguar muftiut Tėrnava.

Presidenti Rugova pėr festat e fundvitit ka marrė urime nga Presidenti Bush dhe Kryeministri Bler

Prishtinė, 9 janar 2005 /TN /QIK - Presidenti i Kosovės, Dr. Ibrahim Rugova, me rastin e festave tė fundvitit ka marrė urime nga Presidenti amerikan Xhorxh Bush dhe Kryeministri britanik Toni Bler. Presidenti Bush i shpreh Presidentit Rugova dėshirat e Tij mė tė mira tė shpresės dhe tė gėzimit pėr vitin 2006.
 
Poashtu edhe Kryeminsitri Bler nė pėrgėzimet e tij shpreh urimet mė tė mira pėr Krishtlindjet dhe Vitin e Ri 2006.

 
 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.