|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė nė aksident rrugor, kreu i Gjakovės Aqif Shehu lėndohet rėndė, kurse sekretaresha e tij vdes

 
 

 
Prishtinė, 9 janar 2005 /TN /QIK - Nė njė aksident rrugor nė Maqedoni, kryetari i Komunės sė Gjakovės Aqif Shehu ėshtė lėnduar rėndė, kurse sekretaresha e tij Elvane Lluka ka vdekur nė vend.

Rrethanat e kėtij aksidentit, qė ka ndodhur mė 7 janar, ende nuk dihen. Por sipas burimeve brenda Kuvendit Komunal tė Gjakovės, Aqif Shehu, i cili po e ngiste makinėn, ishte duke shkuar nė Turqi pėr vizitė bashkėshortes sė tij e cila gjendet e shtrirė nė njė spital.

Aqif Shehu ndodhet i shtrirė nė spitalin e Shkupit.

E ndjera Elvane Lluka la pas vetes bashkėshortin dhe dy fėmijė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.