|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Zvicėr: Arrestohen tre kosovarė dhe dy shqiptarė pėr trafikim droge

 
 

 
6 janar 2006 /TN
 
Policia gjenevase ka arrestuar gjatė pesė ditėve tė fundit pesė persona tė implikuar nė njė rrjet tė trafikut tė drogės.  Njė kilogram e gjysmė drogė dhe mė shumė se 60 000 franga janė kap.
 
Gjenevė (ZVICĖR), 5 janar 2005 /ATS – Policia gjenevase ka arrestuar gjatė pesė ditėve tė fundit pesė persona tė implikuar nė njė rrjet tė trafikut tė drogės.  Njė kilogram e gjysmė drogė dhe mė shumė se 60 000 franga janė kap.
 
Tre persona nga Kosova tė moshės prej 31 deri 37 vjeē janė zėnė nė vepėr duke shpėrndarė drogė tė dielėn nė lagjen e Sharmisė (Charmilles), ka bėrė tė ditur tė enjten policia gjenevase.
 
Shtatė mijė franga dhe tri paketa qė pėrmbanin 1,5 kilogram me heroinė janė kap. Vlera e pėrgjithshme  e tregut tė drogės, destinuar tregut gjenevas, ėshtė vlerėsuar nė 200 000 franga zvicerane.
 
Nė ditėn e Kėrshėndellave, dy shqiptarė tė moshės rreth njėzetvjeēarė, janė arrestuar nė lagjen Er (Aire) me posedim tė shumės prej 57 000 frangave, qė vinin si rezultat i trafikut tė drogės.
 
Tė pesė personat, dy prej tė cilėve gjenden me qėndrim tė parregullt, janė paralajmėruar pėr thyerjen e ligjit federal pėr trafikim tė drogės.
  
(Njoftojnė Agjencia shtetėrore zvicerane ATS dhe mediet kryesore tė vendit)


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.