|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Policia shqiptare ka sekuestruar 12 kilogram marihuanė nė brigjet e Vlorės

 
 

 
Vlorė, 6 janar 2006 /TN /QIK - Policia shqiptare ka sekuestruar 12 kilogram marihuanė, tė paketuar nė 15 ēanta nė njė gomonė nė brigjet e gadishullit tė Karaburunit pranė gjirit tė Vlorės.
 
Zbulimi i narkotikėve u bė i mundur falė njė operacioni tė policisė sė Vlorės, i cili nisi pas njė sinjalizimi tė njė gomone, e cila po pėrgatitej tė nisej drejt Italisė. Pranė gomonės nuk ėshtė gjetur asnjė person, por policia mendon se mjeti lundrues ėshtė braktisur pikėrisht nė momentet e fundit.

Pak ditė mė parė po njė tjetėr gomone ėshtė gjetur dhe sekuestruar Karaburun. Po nga lufta kundėr drogės autoritetet doganore maqedonase kanė zbuluar 22 kilogram drogė heroinė pikėkalimin e Qafė Thanės nė kufirin me Shqipėrinė.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.