|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Sulmohet me granatė njė autobus me udhėtarė nga Sharri

 
 

 
Prizren/Prishtinė, 5 janar 2005 /TN /QIK - Mbrėmė rreth orės 22 ėshtė qėlluar me granatė nga njė minahedhės dore autobusi i transportuesit "Adioturs" nga Sharri (Dragashi), por granata nuk ka shpėrthyer.
 
Incidenti ka ndodhur nė qafėn e Dules, nė aksin rrugor Prizren-Prishtinė. Autubusi po qarkullonte nė relacinin Sharr-Beograd.

Incidentin e ka konfirmuar edhe zėdhėnėsi i SHPK-sė Reki Morina, i cili citohet tė ketė thėnė se ende nuk ka tė dhėna zyrtare pėr sulmin dhe se hetimet janė duke u zhvilluar, duke shtuar se nuk ka tė lėnduar.
 
 

 
Njė person ka vdekur nga plagėt e marra nė fshatin Dren tė komunės sė Zubin Potokut
 
Mitrovicė, 5 janar 2005 /TN /QIK - Burimet e policisė nė Mitrovicė kanė bėrė tė ditur se njė person ka vdekur nga plagėt e marra pas njė zėnke ndėrmjet disa personave nė njė shtėpi nė fshatin Dren tė Komunės sė Zubin Potokut.

"Pas lėndimeve tė rėnda trupore me thikė viktima menjėherė ėshtė trasportuar nė shtėpinė e shėndetit nė Zubin Potok e pastaj edhe nė spitalin nė pjesėn veriore tė qytetit tė Mitrovicės, ku edhe ka ndėrruar jetė", tha Sami Mehmeti zėdhėnės i SHPK sė pėr rajonin e Mitrovicės.
 
Tre persona tė dyshimtė janė arrestuar lidhur me rastin, ndėrkohė qė hetimet po vazhdojnė, ka thėnė Mehmeti, duke mos bėrė publik as identitetin e viktimės e as tė arrestuarėve.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.