|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kampion i Turneut “Hasan Zemaj” ekipi i Istogut

 
 

 
5 janar 2006 /TN
 
Dje ( mė 4 janar 2006 ) nė Sallėn e Sporteve  tė shkollės fillore “ILIRIA” nw Prishtinė nė prani tė shumė anėtarėve tė FR tė LDK-sė u zhvilluan ndeshjet e rradhės nė Turneut “Hasan Zemaj “ nė futboll tė vogėl.
 
Kėtė turnir me pjesė marrjen e tyre e nderuan edhe pėrfaqwsues nga kryesia e LDK-sw, si dhe pėrfaqėsues nga Institucionet e Kosovės
 
Turneu filloj me lojėn e Ekipit tė  Klinės  kundėr Skenderajt ku Klina fitoi me rezultat 3 me 1.
 
Mė pas nė gjysmėfinale u zhvillua ndeshja ndėrmjet Klinės dhe Istogut ku fitoi Istogu me rezultat 7 me 2 dhe shkoi nė finale pėr t'u ballafaqur me finalistin tjetėr, me degėn e I-rė tė Prishtinės.
 
 
Finalja filloi nė ora 11:00, ku u takuan Istogu me Degėn e parė tė Prishtinės dhe fitues i turneut tradicional “Hasan Zemaj”, doli ekipi i Istogut me rezultat 6 me 4.
  
Pas pėrfundimit tė finales Nėnkryetarja Anita Morina pėrshėndeti tė pranishmit  dhe ftoj  Kryetarin e FR tė LDK-sė z.Sejdė Tolaj, i cili sė pari pėrshėndeti pėrfaqėsuesit nga Institucionet e Larta vendore si dhe ekipet pjesmarrėse tė tuneut Pėrkujtimor ”Hasan Zemaj”, si dhe Kryetaren e Komisionit pėr Sport Jeta Rafunėn pėr punėn e bėrė rreth organizimit tė Turneut.
 
Me mirėnjohje pėr kontributin e dhėnė u shpėrblyen  Z.Tomė Hajdaraj, Z.Muzafer Luma, Familja Zemaj, Z.Mahmut Breca, dhe  Z.Avdulla Bytyqi (BOTA SOT).
 
Lojtari mė i mirė i Turneut u shpall Avni Ibrahimi nga Dega II-tė e Prishtinės
 
 
Ekipi mė Fair Play u shpall Dega e III-tė e Prishtinės.
 
Mė pas vendi i dytė dhe i tretė u shpėblyen me medalje dhe me diploma ndėrsa Kampionit Istogut diplomat ua dorėzoi Kryesuesja pėr Sport Jeta Rafuna, medaljet Kryetari Sejdė Tolaj, ndėrsa Kupėn Zv Ministri i Bujqėsisė z.Tomė Hajdaraj.
 
Mė pas tė pranishmit, fituesit dhe lojtarėt e tjerė vazhduan me njė koktej me rastin e pėrfundimit tė suksesshėm tė kėtij Turneu Pėrkujtimor.

 


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.