|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Beogradi i shpreh keqardhje ambasadorit tė Shqipėrisė pėr shkak tė incidentit tė sė dielės

 
 

 
Beograd, 4 janar 2005 /TN /QIK - Ministria e Punėve tė Jashtme tė Unionit Serbi-Mali i Zi sot i ka shprehur keqardhje ambasadorit tė Shqipėrisė pėr shkak tė incidentit tė sė dielės lidhur me ambasadėn e saj.

Ambasadorit Petrit Bushai i ėshtė shprehur keqardhje pėr shkak tė incidentit nė oborrin e Ambasadės sė Shqipėrisė nė Beograd mė 1 janar, kur njė mjet i vogėl shpėrthyes ėshtė hedhur ndaj ambasadės, duke shkaktuar dėmtime tėė vogla nė fasadėn e ndėrrtesės sė ambasadės, bėjnė tė ditur mediat serbe.

Ambasadori Bushati ėshtė njoftuar se organet kompetente po ndėrmarrin tė gjitha masat nė mėnyrė qė autorėė tė identifikohen, tė arrestohen dhe tė dėnohen.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.