|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Kryesia e LDK-sė uron Presidentin Rugova me rastin e Vitit tė Ri 2OO6

 
 

 
Prishtinė, 3O dhjetor 2005 /TN /QIK - Kryesia e Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK) nė kėtė ditė tė ndėrrimit tė motmoteve, shpreh urimet mė tė pėrzemėrta pėr Presidentin e Kosovės, Dr.Ibrahim Rugova, duke uruar qė viti qė vjen tė jetė vit i kurorėzimit final tė punės sė madhe qė bėri pėr jetėsimin e Pavarėsisė sė Kosovės.

Ky projekt politik, i udhėhequr nga Presidenti Rugova dhe i akseptuar nga i gjithė populli i Kosovės, solli kėtė rezultat, falė vizionit largpamės tė Presidenti Rugova, tė cilit i urojmė suksese tė mėtejme dhe kapėrcim tė suksesshėm tė disa problemeve qė janė paraqitur nė shėndetij e Tij - thuhet nė urmet e Kryesisė sė LDK-sė drejtuar Presidentit Rugova.

Edhe Kryesia e Forumit tė Gruas tė LDK-sė, nė takimin festiv pėrmbyllės tė kėtij fundviti i uron shėndet tė plotė Presidentit tė Kosovės, Dr.Ibrahim Rugova dhe uron tė gjithė qytetarėve tė Kosovės qė ky vit tė jetė vit i njohjes sė Pavarėsisė sė Kosovės.
 
 

 
Kryesia e LDK sė u ka drejtuar njė mesazh urimi qytetarėve tė Kosovės
 
Prishtinė, 30 dhjetor 2005 /TN /QIK - Kryesia e LDK sė u ka drejtuar njė mesazh urimi qytetarėve tė Kosovės, me rastin e Vitit tė Ri 2OO6.

"Kryesia e LDK sė nė natėn e gėzimit e tė haresė tė Vitit tė Ri, kur tė gjithė ne qytetarėt e Kosovės dhe miqtė e dėshmuar tė Kosovės nga vendet e ndryshme tė botės, gjendemi nė frymėn e festės, Ju shpreh urimet mė tė pėrzemėrta me dėshirat mė tė sinqerta pėr lumturinė Tuaj dhe tė Familjeve Tuaja.
 
Nė kėtė natė gėzimi t'i bėjmė bashkė dėshirat, vullnetin e mirė dhe veprimet pėr njė Kosovė me prosperuese, mė tė fortė e mė tė lumtur pėr tė gjithė qytetaret e saj.

Dhashtė Zoti qė Vitin tjetėr tė Ri, ta kremtojmė si vit i ndritur i pavaresisė sė vendit tonė tė shtrenjtė, Kosovės".


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.