|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Kosovė gjatė vitit 2005 janė braktisur 84 fėmijė nga prindėrit e tyre

 
 

 
Prishtinė, 29 dhjetor 2005 /TN /QIK - Nė Kosovė gjatė vitit 2005 janė braktisur 84 fėmijė nga prindėrit e tyre, njofton Ministria pėr Punė dhe Mirėqenie Sociale.
 
Megjithatė gjatė kėtij viti 77 fėmijė tė braktisur kanė gjetur strehim nė familje tė ndryshme.
 
Zėdhėnėsi i Ministrisė pėr Punė dhe Mirėqenie Sociale, Agron Baca tha se edhe vitin e kaluar 72 fėmijė janė bartur nė vitin 2005 pa njė status tė zgjidhur, por gjatė kėtij viti pėr 79 fėmijė janė gjetur forma tė ndryshme tė adoptimit.

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.