|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Kosovė 2.464 njerėz konsiderohen tė zhdukur

 
 

 
Prishtinė, 29 dhjetor 2005 /TN /QIK - Nė Kosovė 2.464 njerėz konsiderohen tė zhdukur. Ndėrkaq edhe 362 kėrkohen nga lufta nė Bosnjė dhe Hercegovinė dhe Maqedoni.
 
Deri mė tani nga varrezat masive tė Serbisė janė sjellė 17 kontingjente me gjithsej 679 mbetje mortore, bėri tė ditur Kėshilli Koordinues i Asociacioneve dhe Shoqatave tė tė Pagjeturve tė Kosovės nė njė takim me gazetarė.

Gjatė kėtij viti nga Serbia janė sjellė 300 mbetje mortore, ndėrkohė qė llogaritet se atje gjenden edhe 200 qeska me eshtrat e tė zhdukurve.

Kėshilli paralajmėroi njė protestė tė nėnave mė 31 dhjetor nė orėn 11:00, si dhe njė grevė po nė kėtė ditė nga ora 19:00.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.