|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Ministri Mehazi thotė se linja hekurudhore Shkup Prishtinė do tė riaktiviozohet sė shpejti

 
 

 
Shkup, 29 dhjetor 2005 /TN /QIK - Linja hekurudhore Shkup Prishtinė, e pėruruar ditė mė parė, sėrish do tė vihet nė pėrdorim. Kėshtu ka deklaruar Ministri i Transportit dhe Ndėrlidhjeve tė Maqedonisė Xhemali Mehazi sipas tė cilit pėr kėtė ēėshtje do tė diskutojė sot edhe Qeveria e Maqedonisė.
 
Mehazi ka kundėrshtuar kontestin e paraqitur nga Ministria e Brendshme e Maqedonisė se kinse nuk ka kushte elementare pėr qarkullimin e trenit nė drejtim tė Kosovės.
 
Ministri Mehazi kėtė qėndrim tė Ministrisė sė Punėve tė Brendshme tė Maqedonisė e vlerėsoi si incident diplomatik sepse vet Qeveria e Maqedonisė ka dhėnė pėlqimin pėr nėnshkrimin e Memorandumnit pėr lėshimin e kėsaj linje hekurudhore.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.