|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Prishtinė ėshtė duke u mbajtur Turneu Pėrkujtimor “Hasan Zemaj” i organizuar nga FR-LDK

 
 

 
27 dhjetor 2005 /TN
 
- DEGA I-rė, FINALISTI I PARĖ I TURNEUT
 
Prishtinė, 27 dhjetor 2005 / Jeta RAFUNA - Nė Prishtinė ka filluar Turneu Pėrkujtimor nė Futboll tė Vogėl “Hasan Zemaj” me pjesėmarrjen e 22 ekipeve nga tė gjitha qytetet e Kosovės. Garat me sistem eliminimi  janė zhvilluar me datėn 18 dhe 25 Dhjetor.
 
Tė gjitha ndeshjet janė zhvilluar nė mėnyrė korrekte dhe pa ndonjė problem tė theksuar. Duhet pėrmendur se befasia e Ēerekfinales nė kėtė edicion garash ishte humbja e Kampionit tė Vitit tė kaluar “Qyeteti i Vjetėr”, pasi qė ata ishin favoriti kryesor nė kėtė Turne.
 
Finalisti i Parė ėshtė kualifikuar Dega I (Kodra e Trimave), ndėrsa Finalisti i dytė do tė kualifikohet pas gjysmėfinales ndėrmjet Klinės dhe Istogut.
 
Finalja e Turneut do tė mbahet me datėn  4 Janar, nė pėrvjetorin tė vrasjes sė Hasan Zemajt, me ē‘rast atė ditė do tė ndahen shpėrblimet pėr fituesit. Me kėtė rast do tė pėrmbyllet ky Turne mjaft i suksesshėm i organizuar nga Forumi i Rinisė i LDK-sė.
 

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.