|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Mitrovicasit kėrkojnė qė dy ministritė e reja tė vendosen nė qytetin e tyre

 
 

 
25 dhjetor 2005 /TN
 
Me njė shkresė dėrguar PSSP-sė Soren Jessen Petersen, Presidentit tė Kosovės, Dr.Ibrahim Rugova, Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės, Akad. Nexhat Daci dhe Kryeministrit tė Kosovės,  Bajram Kosumi, katėrmbėdhjetė pėrfaqėsues tė jetės publike tė Mitrovicės, pėrmes nėnshkrimeve tė tyre, kanė kėrkuar qė, me qėllim tė inkurajimit tė integrimit tė qytetit tė Mitrovicės dhe tė injektimit pėr zhvillim ekonomik, qė dy ministritė e Kosovės nė formim:Ministria e Punėve tė Brendshme dhe Ministria e Drejtėsisė, tė vendosen nė qytetin e Mitrovicės.
 
Nėnshkrues tė kėsaj shkrese janė:
 
Mursel Ibrahimi, kryetar i Kuvendit tė Komunės sė Mitrovicės,
Bajram Rexhepi, ish kryeministėr i Kosovės dhe deputet actual nė Kuvendin e Kosovės,
Nazmi Fejza, zėvendėsmnistėr nė Qeverinė e Kosovės,
Ergin Ēorogli, zėvendėsministėr nė Qeverinė e Kosovės,
Bedri Hamza, anėtar i Kabinetit tė Qeverisjes sė Mirė tė PDK-sė,
Ramadan Kelmendi, kryetar i Degės sė LDK-sė nė Mitrovicė dhe deputet nė Kuvendin e Kosovės,
Ahmet Tmava, kryetar i Degės sė PDK-sė dhe kėshilltar i Kuvendit tė Komunės sė Mitrovicės,
Qerim Hamiti, kryetar i Degės sė AAK-sė dhe kėshilltar i Kuvendit tė Komunės nė Mitrovicė,
Burhan Kalaveshi, kryetar i Degės sė ORA-sė nė Mitrovicė.
Nexhat Uglanin, kryetar i SDA-sė nė Mitrovicė,
Kapllan Baruti, kryetar i Gjykatės sė Qarkut nė Mitrovicė,
Rrustem Abiti, drejtor i Odės Ekonomike Rajonale nė Mitrovicė,
Nazmi Mikullovci, menaxher i Kombinatit “Trepēa” dhe
Nexhmedin Spahiu, drejtor i RTV Mitrovica.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.