|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Tė diplomuarit nė ish UT deri mė 31 dhjetor duhet tė bėjnė transferin ose marrjen e diplomave

 
 

 
Tetovė, 22 dhjetor 2005 /TN /QIK - Universiteti i Tetovės ka kėrkuar nga tė gjithė studentėt dhe tė diplomuarit nė ish Universitetin e Tetovės, pėrfshirė edhe ata nga Kosova qė deri mė datėn 31 dhjetor tė kėtij viti tė bėjnė transferin ose marrjen e diplomave tė tyre.
 
Nė tė kundėrtėn, pas kėtij afati, studentėt tė cilėt nuk do t'i nėnshtrohen kėsaj procedure do tė konsiderohen si studentė, qė kanė hequr dorė nga studimet e mėtutjeshme.

Ndėrkohė, ėshtė akredituar edhe programi studimor i farmacisė, i cili bashkė me atė tė mjekėsisė dhe tė stomatologjisė, kishin ngelur jashtė kornizės ligjore.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.