|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Lavrov tha se Marrėveshja e Ohrit mund tė jetė shembull pėr zgjidhjen e problemeve tė minoriteteve nė Kosovė

 
 

 
Shkup, 22 dhjetor 2005 /TN /QIK - Ministri i Jashtėm rus, Sergej Lavrov ka deklaruar nė Shkup se zbatimi i Marrėveshjes sė Ohrit mund tė jetė njė shembull pėr zgjidhjen e problemeve tė minoriteteve nė Kosovė.
 
Kėtė qėndrim Lavrov e paraqiti gjatė takimit me ministren e Jashtme tė Maqedonisė Ilinka Mitreva.
 
Lavrov konfirmoi mbėshtetjen e Rusisė ndaj politikave tė Maqedonisė pėr stabilitetin nė zbatim tė Marrėveshjes sė Ohrit. Ai ka theksuar se pėrkujdes tejet i veēantė i ėshtė pėrkushtuar problemeve tė Ballkanit.

Sipas dy bashkėbiseduesve marrėdhėniet ndėrmjet Maqedonisė dhe Rusisė janė tė bazuara nė rrethana tė thella historike.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.