|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

NJOFTIME

   
 

Forumi i Rinisė i LDK-sė pėr herė tė tretė organizon turneun "HASAN ZEMAJ" nė futboll tė vogėl

 
 

 
Prishtinė, 13 dhjetor 2005 /TN - Turneu Tradicional “HASAN ZEMAJ” organizohet tash 3 vjet radhazi nė pėrvjetorin e vrasjes sė Hasan Zemaj (Kryetar i FR LDK-sė nė Deēan) si dhe komandantit Tahir Zemaj dhe djalit tė tij Enisit.
 
Forumi i Rinisė sė LDK-sė pėr tė tretin vit me radhė organizon kėtė turne tradicional nė disiplina tė ndryshme sportive (kryesisht basketboll dhe futboll tė vogėl).
 
TURNEU TRADICIONAL “HASAN ZEMAJ 2005” do tė mbahet nė disiplinėn e futbollit tė vogėl. Pjesėmarrja nė turne pritet nga gjithsej 35-40 ekipe nga tė gjitha qytetet e Kosovės. Numri i lojtarėve do tė jetė i pėrcaktuar, 4 lojtarė pėr ekip (3 meshkuj dhe 1 femėr).
 
Turneu do tė fillojė mė 18 dhjetor dhe finalja do tė mbahet mė 4 janar nė ditėn e vrasjes sė Hasan Zemajt. Garat do tė jenė nė sistem eliminues dhe zhvillimi I ndeshjeve bėhet nė bazė tė shortit paraprak tė hedhur nga ana e organizatorėve.
 
Rreth 200 tė rinj e tė reja nga mbarė Kosova do tė jenė pjesė aktive e kėtij Turneu pėr tė dėshmuar aftėsitė e tyre sportive si dhe shpirtin dhe vrullin e rinisė kosovare.
 
Shpresojmė se  ky Turne nė tė ardhmen tė institucionalizohet dhe pse jo tė marrė edhe pėrmasa  ndėrkombėtare.

FR i LDK-sė nė Prishtinė

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.