|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Nė Prishtinė plaēkiten pajisjet kompjuterike tė partisė ORA

 
 

 
Prishtinė, 12 dhjetor 2005 /TN /QIK - Partia Reformiste ORA shpreh indinjatėn e saj pėr thyerjen e zyrės sė saj nė Prishtine dhe plaēkitjen e pajisjeve kompjuterike nė kėtė zyre. Kjo ngjarje, nė bazė tė njoftimeve tė policisė, ndodhi nė mėngjesin e sė dielės, mė 11 dhjetor.

Partia ORA konsideron se ky ėshtė njė sulm ndaj vlerave pėr tė cilat zotohet ORA e pėr mė tepėr ėshtė njė sulm ndaj rendit dhe ligjit nė Kosovė me tė cilin tregohet brizhtėsia e sigurisė nė Kosovė.

Partia ORA shpreh indinjatėn e saj edhe pėr jokompetencėn e organeve tė sigurisė nė zbardhjen e sulmeve tė mėparshme ndaj partisė ORA. Ky ėshtė sulmi i dytė ndaj partisė ORA brenda kėtij viti.
 
Sulmi i parė ndaj Partisė ORA ka ndodhur mė 17 prill kur nė zyrat qendrore tė ORA s shpėrtheu njė mjet eksploziv i cili shkatėrroi nė tėrėsi kėto zyre. Lidhur me kėtė shpėrthim nė zyrat e ORA s deri mė sot organet e sigurisė nuk kanė zbuluar asnjė tė dyshuar.

Po ashtu, Partia ORA shpreh indinjatėn e saj lidhur me neglizhencėn e institucioneve tė Kosovės, e nė veēanti tė UNMIK ut, lidhur me kėrkesėn e vazhdueshme tė ORA s pėr sigurimin e njė hapėsire adekuate dhe tė sigurt do tė mund tė zhvillohej aktiviteti i saj publik.
 
Edhe me gjithė premtimet e pėrsėritura nga pėrfaqėsuesit e administratės ndėrkombėtare nė Kosovė, Partia ORA ende vazhdon, tash e shtatė muaj, tė funksionojė pa zyre qendrore duke zhvilluar aktivitetin e saj nė ambiente tė improvizuara.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.