|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Qeveria e Shqipėrisė bllokoi llogaritė bankare dhe pasuritė e Abdul Latif Salehut

 
 

 

07 nėntor 2005 /TN 

Zėri i Amerikės (07.12.2005) - Qeveria e Shqipėrisė bllokoi llogaritė bankare dhe pasuritė e njė personi qė dyshohet si bashkėpunėtor i Osama bin Ladenit. Ministria shqiptare e Financave tha se Abdul Latif Saleh, i cili mban shtetėsi jordaneze dhe shqiptare, ka pėrdorur disa emra.

Qeveria shqiptare e mori kėtė masė pasi Kombet e Bashkuara e futėn e emrin e zotit Saleh nė listėn e sanksioneve pėr mbėshtetje tė terrorizmit. Edhe Departamenti amerikan i Thesarit mori masa nė fillim tė kėtij viti pėr izolimin financiar tė zotit Saleh, duke thėnė se ai kishte themeluar njė organizatė qė pėrpiqej tė destabilizonte Shqipėrinė duke nxitur konflikt midis grupeve etnike tė vendit. Sipas informacioneve mė tė fundit, ai ka jetuar nė Emiratet e Bashkuara Arabe.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.