|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Londėr: dėnohen 5 shqiptarė pėr trafikim femrash nga Evropa Lindore

 
 

 

02 nėntor 2005 /TN 

Zėri i Amerikės (01.11.2005) - Njė gjykatė e Londrės dėnoi 5 shqiptarė me afate burgimi deri nė 18 vjet pas shpalljes sė tyre fajtorė nėn akuzat pėr trafikim femrash nga Evropa Lindore tė cilat i detyronin tė merreshin me prostitucion.

Grupi nė fjalė administronte 7 shtėpi prostitucioni nė lagje tė ndryshme tė Londrės, ku mbante vajza njė pjesė e tė cilave ishin joshur nga vendet e Evropės Lindore me premtime pėr njė jetė mė tė mirė.

Autoritetet britanike thonė se e kishin goditur rrjetin nė fjalė pas kėrkimit nė gjithė vendin pėr njė vajzė 16 vjeēare nga Lituania familja e sė cilės kishte njoftuar pėr zhdukjen e saj.

Nė fillim tė vitit, policia bastisi disa objekte tė administruara nga kjo bandė dhe liroi njė numėr grash tė cilat thanė se ishin detyruar prej tyre tė merreshin me prostitucion dhe tė pranonin klientė ēdo ditė tė javės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.