|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Forumi Rinor i LDK-sė priti delegacionin e tė rinjėve tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim nga Shqipėria

 
 

 
Prishtinė, 2 dhjetor 2005 /TN  - Nė selinė e Forumit tė Rinisė tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės qėndroi pėr vizitė njė delegacion i Tė rinjėve tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim i pėrbėrė nga: Meksi Labi dhe Mariela Hoxha.
 
Delegacioni nga Shqipėria po merr pjesė gjatė kėtyre ditėve nė Tryezėn e organizuar nga tė rinjėt e Partisė Social Demokratėve tė Danimarkės ku po merr pjesė edhe Forumi i Rinisė i LDK-sė.
 
Nė kėtė takim u bisedua pėr domosdoshmėrinė e bashkėpunimit mes dy organizatave rinore politike.
 
Gjithashtu u bisedua pėr rėndėsinė e unifikimit tė faktorit politik shqiptar rreth statusit final tė Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.