|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

Biografia e Presidentit Rugova

   
 

Telegram urimi nė 61 vjetorin e lindje sė Presidentit tė Kosovės

 
 

 

Prishtinė, 1 dhjetor 2005 /TN

Forumi Rinor i LDK-sė
Prishtinė, 1 dhjetor 2005

Presidentit tė Kosovės, Ibrahim Rugova
 
Kryesia e Degės sė II tė FR-LDK-sė nė Prishtinė uron pėrzemėrsisht Presidentin e Kosovės. Dr. Ibrahim Rugova me rastin e 61 vjetorit tė lindjes.
 
Kryesia e Degės sė II tė FR-LDK-sė, i uron jetė tė gjatė Presidentit  dhe shėrim tė plotė e sa mė tė shpejtė tė tij, duke qenė tė bindur se do ta fitojė edhe kėtė betejė sikurse edhe betejat tjera mė herėt, sepse ai duhet ta firmosė aktin formal tė Pavarėsisė sė Kosovės.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.