|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

Dėnohet ashpėr heqja e flamurit shtetėror

 
 

 
Prishtinė, 29 nėntor 2005 /TN – Kryesia e Forumit tė Rinisė tė LDK-sė, reagon ashpėr rreth heqjes dhe mė pas djegies sė flamurit tė ardhshėm tė Kosovės tė propozuar nga Presidenti i Kosovės, dr.Ibrahim Rugova, qė ėshtė bėrė dje nga personat qė kanė uzurpuar postet udhėheqėse tė shoqatave te dalura nga lufta e UĒK-sė.
 
Nė ēdo vend tė botės flamuri shtetėror mbrohet me ligj dhe personat qė prekin nė kėto simbole denohėn sipas ligjit, andaj edhe Forumi i Rinisė i LDK-sė, kėrkon nga organet kompetente tė dėnohet personat qė kanė kryer kėtė vepėr qė tashmė janė tė njohur me emėr dhe mbiemėr.


 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.