|  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 

 

 

   
 

DITA SHQIPTARE NĖ ANGLI”

 
 

 
20 nėntor 2005 /TN

 

Me rastin e festave tė Nėntorit gazeta “Albanian” nė bashkėpunim me Kėshillin e Harringejt organizojnė:
 
“DITA SHQIPTARE NĖ ANGLI”

Ky aktivitet do tė zhvillohet tė zhvillohet ditėn e shtune me 26 NĖNTOR nė librarinė e WOOD GREEN-IT;
WOOD GREEN CENTRAL LIBRARY HIGH ROAD N22 6 XD
nga ora 14.00-17.00

Tė ftuar nderi

Lideri i Keshillit tė harringejt Cllr. Charles Adje
Ambasadori shqiptar z.Kastriot Robo
Cllr. Nilgum Canver Executive Member for Safer Communities

Hyrja FALAS

-------------------

ATMOSFERĖ FESTIVE

Nė kėtė aktivitet pėrfshihen :

*Koncert artistik festiv me kėngėtarė dhe grupe muzikore tė reja dhe tė afirmuar ku do tė ketė njė ekspozim tė krijimeve tė reja muzikore, si dhe me valle popullore shqiptare, tė koreografėve shqiptarė qė jetojnė nė MB.

*Ekspozitė e Librit shqip, ku do tė marrin pjesė edhe autorėt shqiptarė qė jetojnė nė Mbretėrinė e Bashkuar

*Ekspozitė e fotografisė me punime tė krijuesve tė rinj dhe tė afirmuar tė fotografisė artistike

*Prezantim dhe takim mes shoqatave shqiptare qė veprojnė nė Mbretėrinė e Bashkuar

*Tė ftuar special, nga kėshilli i Harringejt, ambasada shqiptare, si dhe personalitete shqiptare qė veprojnė nė Mbretėrinė e Bashkuar.
 
Gjithashtu do tė jenė prezentė shumė shoqata dhe organizma qė veprojnė nė Harringej dhe janė nė shėrbim tė mėrgimtarėve, ku ēdo pjesėmarrės mund tė kontaktojė me to.

 

Ky aktivitet do tė pasqyrohet nga masmedia shqiptare.

http://www.gazetaalbania.co.uk
gazetaalbania@yahoo.co.uk
Tel: 020 7263 3661
Mob: 0777 857 4636

 |  KULTURĖ  |  HISTORI  |   POLITIKĖ  |  OPINIONE  |  ADRESARI  |  ARKIVI 


                              Copyright©2000-2005 Trepca.net - Tė gjitha tė  drejtat e rezervuara.